• Dzień Edukacji Narodowej

„ Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” ta myśl Andrzeja Frycza Modrzewskiego przyświecała w tym roku akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W poniedziałek  15 października  o godzinie 11-stej zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi spotkali się na sali gimnastycznej, aby uczcić swoje święto.

Pani dyrektor Wioleta Cyra- Bazal przypomniała nam, że święto wszystkich pracowników oświaty obchodzone jest w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, złożyła wszystkim życzenia oraz wręczyła nauczycielom i pracownikom obsługi nagrody z okazji ich święta.

• PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

4 pażdziernika w szkole Podstawowej im. TOW "Gryf Pomorski" w Półcznie odbyła się długo oczekiwana uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Wszystkie dzieci nie mogły się doczekać chwili stania się pełnoprawnym uczniem. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności wokalnych i recytatorskich uczniowie z łożyli ślubowanie.

Pani dyrektor bez żadnych wątpliwości zgodziła się, by przyjąć pierwszaki do szkolnej rodziny.

Najmłodszym nie zabrakło słów wsparcia od starszych kolegów i koleżanek.

• SPRZĄTANIE   ŚWIATA

W piątek 21 września, jak co roku, uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Uczniowie wszystkich klas oraz nasi najmłodsi – przedszkolaki aktywnie włączyli się do akcji.

Posprzątaliśmy teren wokół szkoły, park, a uczniowie starszych klas sprzątali tereny naszej wsi.  Na szczęście pogoda nam dopisała.

• WYJAZDY DO KINA

W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły odwiedzili kino w Bytowskim Centrum Kultury.

Uczniowie klas VI- VIII i IIIG we wtorek

18 września oglądali film

Dywizjon 303. Historia prawdziwa.

Dokonania polskich lotników w czasie drugiej wojny światowej wywarły duże wrażenie na widzach.

26 września uczniowie klas III, IV i V wraz z opiekunami oglądali w kinie  przygody małego wilczka – film pt. Biały Kieł. Również tym razem nasi uczniowie byli pod wrażeniem obejrzanego filmu i chętnie dzielili się swoimi opiniami na temat przygód głównego bohatera

• WYWIADÓWKA

Serdecznie zapraszam Rodziców na pierwsze w roku szkolnym 2018/2019 zebranie, które odbędzie się w środę 12 września 2018 r. o godz. 1700. Na zebraniach klasowych rodzice każdej klasy wybiorą rady oddziałowe.                             Serdeczne zapraszamysmiley

Sobota 20.10.2018