Nawigacja

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
 • WARSZTATY Z KULTURY KASZUBSKIEJ

  WARSZTATY Z KULTURY KASZUBSKIEJ

  W piątek 18stycznia gościliśmy pracowników Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie ,którzy przeprowadzili warsztaty dla naszych uczniów dotyczące kultury kaszubskiej

 • Wyniki konkursu Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej

  Wyniki konkursu Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej

  Dnia 7 stycznia  ogłosiliśmy wyniki konkursu Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, w szczególności tym, którym udało się zdobyć miejsce na podium- Oli i Kindze, Ani i Dominice, Asi i Danusi, Antosi, Wiktorii i Julii, Agatce i Oli oraz Zuzi i Jasiowi.

 • Życzenia Świąteczne

  Życzenia Świąteczne
 • Wigilia szkolna

  Wigilia szkolna

  21 grudnia  2018 r.  Dzień szczególny i magiczny w naszej szkole. Jak co roku każda klasa zaśpiewała kolędę a po koncercie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas na Wigilię. Większość rozdała sobie również drobne upominki.

 • Zbieramy korki dla KAROLINKI

  Zbieramy korki dla KAROLINKI

  Pamiętacie akcję zbierania korków? 8 grudnia ją zakończyliśmy- łącznie w naszej szkole zebrano ich 210 kg!! klasa, która okazała się w tym najlepsza to 3 gimnazjum (5,5kg w przeliczeniu na 1 ucznia) Gratulujemy!!!
  9 grudnia również wzięliśmy udział w biegu mikołajkowym dla Karolinki, gdzie nasze uczennice były wolontariuszkami

 • SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ W JĘZYKU ANGIELSKIM I NIEMIECKIM

  SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ W JĘZYKU ANGIELSKIM I NIEMIECKIM

  Konkurs odbył się dnia 20.12.2018r. w naszej szkole. Uczniowie klas I- VI oraz klasy VII i III gimnazjum zaprezentowali solo lub w duecie popularne i mniej  znane kolędy i piosenki świąteczne.

  Jury w składzie: p. Marta Megier, p.  Bernadeta Myszk, p. Marta Błaszkowska oraz p. Wiesława Szimikowska oceniało  poprawność językową, strój uczestników, aranżację, wykonanie  i stopień trudności utworu.

  Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi na  pierwszym apelu po przerwie świątecznej.

  GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW !

 • Gminny Konkurs Kolęd

   Gminny Konkurs Kolęd

  19 grudnia w Centrum Kultury w Ugoszczy odbył się szósty Gminny Konkurs Kolęd. Konkurs obejmował dwie kategorie wiekowe. Pierwszą kategorię reprezentowało 18 wokalistów zaś drugą dziewięć. W konkursie wzięli udział również uczniowie naszej szkoły Maciej Zander oraz Zuzanna Szlagowska. Radość przeogromna albowiem Maciek jak i Zuzia zajęli I miejsca w swych kategoriach Największą niespodzianką dla zwycięzców były wspaniałe nagrody, mianowicie telefony komórkowe Huawei .Wielkie gratulacje dla naszych zwycięzców!!!

 • Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

  Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Jasieniu. Warto dodać, że w tym roku padł tam rekord uczestników, bo przyjechało ich aż 60 .Naszą szkołę reprezentowali soliści t.j. Dominika Jakubek, Maciej Zander, Zuzanna Szlagowska oraz Joanna Osowska. Przepiękne wykonania kolęd wprowadziły nas w piękny świąteczny klimat .Wyróżnienie otrzymała Dominika Jakubek i Maciej Zander. Serdecznie gratulujemy!

 • Wycieczka do Płotowa

  Wycieczka do Płotowa

  14 grudnia uczniowie kl II i IV brali udział w warsztatach bożonarodzeniowych w Zagrodzie Styp -Rekowskich w Płotowie , podczas których wysłuchali świątecznych opowieści, a następnie własnoręcznie tworzyli ozdoby choinkowe, które później zabrali ze sobą do swoich domów.

 • MIKOŁAJKOWY INDYWIDUALNY TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO

   MIKOŁAJKOWY INDYWIDUALNY TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w MIKOŁAJKOWYM INDYWIDUALNYM TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO DZIECI I MŁODZIEŻY SZKÓŁ POWIATU BYTOWSKIEGO, który odbył się w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie .W kategorii dziewcząt 1miejsce zdobyła Dominika Kosznik, 2 zaś Agata Wałdoch.W kategorii chłopców SP 1-Maciek Żyźniewski, 2- Karol Dargas, 3- Michał Prądzyński Absolwent naszej szkoły zdobył 2miejsce w kategorii szkoły średnie gratulujemy!!

 • Pomorskie Mecze Matematyczne

  Pomorskie Mecze Matematyczne

  Nasi uczniowie biorą w tym roku szkolnym udział w IV edycji Pomorskich Meczów Matematycznych 10 grudnia rozegrali swój pierwszy mecz grupowy. Naszym rywalem był Zespół Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej. Niestety rywale okazali się lepsi (19:26). Pamiętajmy, że mecze to nie tylko rywalizacja, a przede wszystkim fantastyczna zabawa w grupie rówieśników o podobnych zainteresowaniach.

 • Mikołajki

  Mikołajki

  6 grudnia odwiedził nas Mikołaj! Ponadto, z okazji mikołajek na 5 godzinie lekcyjnej wszystkie klasy grały w gry planszowe , a dla łakomczuchów, na przerwach, czekały słodkie babeczki.
  Na zajęciach w-f natomiast, klasy IIIG i VIII rozegrały mecz siatkówki. Ostatecznie wygrała klasa III gratulacje

 • Andrzejki

  Andrzejki

  29 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Andrzejki. Najmłodsi uczniowie w swoich salach przygotowali wróżby andrzejkowe, a w międzyczasie zajadali się łakociami. Uczniowie starsi bawili się na dyskotece szkolnej, a także wróżyli sobie nawzajem.

 • Wycieczka do biblioteki miejskiej w Bytowie

  Wycieczka do biblioteki miejskiej w Bytowie

  We wtorek 27 listopada klasy I-III i przedszkole odwiedziły Bibliotekę Miejską w Bytowie. Dzieci miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Panie bibliotekarki opowiedziały w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz jak z niej korzystać. Wędrując między pólkami pełnymi książek opowiadały o tym, jak należy zachować się w takim miejscu oraz jak szanować książki. Dzieci usłyszały również o "sali bajkowej" i o książkach, z których można korzystać tylko w tym pomieszczeniu. Z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwały się w opowieści pań bibliotekarek, co doskonale widać na zdjęciach :-) Zapraszamy więc do galerii.

  Po lekcji bibliotecznej udaliśmy się do BCK na przedstawienie teatralne pod tytułem "Księżniczka na ziarnku grochu".- baśń autorstwa Hansa Christiana Andersena. Dzieciakom bardzo spodobał się spektakl, gdyż grali w nim doskonali aktorzy, muzyka była niesamowita, stroje jakie mieli aktorzy były cudowne. Po dniu pełnym  niezapomnianych wrażen wróciliśmy do naszych domów.

 • Dzień ŻYCZLIWOŚCI i UŚMIECHU

   Dzień ŻYCZLIWOŚCI i UŚMIECHU

  Dnia 21 listopada obchodziliśmy Dzień ŻYCZLIWOŚCI! Z tej okazji, każdy życzliwy w naszej szkole otrzymał uśmiechniętego emotikonasmiley,a każda z klas, w formie plakatu, przedstawiła hasła dotyczące życzliwości, które później zawisły na drzwiach poszczególnych sal. Na Ścianie Życzliwości każdy mógł przyczepić 'miłego smsa' do konkretnej osoby, grupy czy też nauczyciela. Natomiast na wszystkich gazetkach korkowych wisiały zrywki z uprzejmymi wiadomościami, które uczniowie przekazywali wybranej osobie.
  Pamiętajmy, że okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!smileysmileysmiley

   

 • Bieg dla Niepodległej

  Bieg dla Niepodległej

  Upamiętniając 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości w miniony piątek w naszej szkole odbył się Bieg dla Niepodległej. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie-od oddziałów przedszkolnych do kL III gimnazjum.(relacja z biegów w albumie fotograficznymyessmiley)

 • 100 lat "NIEPODLEGŁOŚCI"

  100 lat "NIEPODLEGŁOŚCI"

  9 listopada społeczność Szkoły Podstawowej w Półcznie czynnie włączyła się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
  Podczas części artystycznej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły nie zabrakło wierszy i piosenek o treści patriotycznej. Przedstawiono również rys historyczny przybliżający zebranym drogę Polaków do odzyskania wolności. Uroczystość rozpoczęliśmy polonezem w wykonaniu klasy IV. W trakcie apelu o godzinie 11:11, w ramach projektu "Rekord dla Niepodległej", włączyliśmy się do wspólnego odśpiewania 4-zwrotkowego Mazurka Dąbrowskiego.
  Uroczystość ta była piękną lekcją historii w ramach realizacji naszego projektu "Rowerem dla Niepodległej".

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  „ Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” ta myśl Andrzeja Frycza Modrzewskiego przyświecała w tym roku akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

  W poniedziałek  15 października  o godzinie 11-stej zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi spotkali się na sali gimnastycznej, aby uczcić swoje święto.

   

  Pani dyrektor Wioleta Cyra- Bazal przypomniała nam, że święto wszystkich pracowników oświaty obchodzone jest w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, złożyła wszystkim życzenia oraz wręczyła nauczycielom i pracownikom obsługi nagrody z okazji ich święta.

   

  Część artystyczną  przygotowały panie Marta Błaszkowska i Wiesława Szimikowska wraz z  uczniami klas IV i IIIG. Na początek uczennice naszej szkoły wraz z zebranymi na sali pięknie odsiewały Rotę, w ten sposób przypomnieliśmy o 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie uczniowie rozdawali nauczycielom OskaryHonorowego Oskara otrzymała pani Dyrektor.

 • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  4 pażdziernika w szkole Podstawowej im. TOW "Gryf Pomorski" w Półcznie odbyła się długo oczekiwana uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Wszystkie dzieci nie mogły się doczekać chwili stania się pełnoprawnym uczniem. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności wokalnych i recytatorskich uczniowie z łożyli ślubowanie.

  Pani dyrektor bez żadnych wątpliwości zgodziła się, by przyjąć pierwszaki do szkolnej rodziny.

  Najmłodszym nie zabrakło słów wsparcia od starszych kolegów i koleżanek.

 • SPRZĄTANIE   ŚWIATA

  SPRZĄTANIE   ŚWIATA

                  W piątek 21 września, jak co roku, uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Uczniowie wszystkich klas oraz nasi najmłodsi – przedszkolaki aktywnie włączyli się do akcji.

  Posprzątaliśmy teren wokół szkoły, park, a uczniowie starszych klas sprzątali tereny naszej wsi.  Na szczęście pogoda nam dopisała.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im.TOW Gryf Pomorski w Półcznie
  Półczno 1
  77-143 Studzienice
 • 59 82 143 25

Galeria zdjęć