• eTwinning

• Program eTwinning jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje współpracę szkół w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli. Szkoły w całej Europie realizują projekty edukacyjne przy wykorzystaniu bezpłatnych narzędzi internetowych i technologii komunikacyjno-informacyjnych.
          Podczas realizacji projektów uczniowie i nauczyciele w praktyce doskonalą języki obce niezbędne do bezpośredniej komunikacji ze szkołą partnerską.
          Ważną cechą eTwinningu jest to, że program zachęca do korzystania i poznawania najnowszych osiągnięć techniki, realizując w ten sposób swój podstawowy cel: rozwijanie kompetencji technicznych, językowych oraz interkulturowych.
          Partnerami w projektach mogą być przedszkola i szkoły z krajów Unii Europejskiej, a także
          z Albanii, Bośni i Hercegowiny, Islandii, Lichtensteinu, Macedonii, Norwegii, Serbii, Turcji oraz Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Mołdawii, Tunezji, Ukrainy Jordanii i Libanu.

Nasza szkoła nawiązała współpracę międzynarodową dzięki programowi eTwinning.
          W ramach platformy ESEP (European School Education Platform) bierzemy udział w dwóch projektach:

1. Projekt „YOUNG IN EUROPE” to projekt językowy, dzięki któremu mamy nadzieję, że nasi uczniowie wykorzystają możliwość doskonalenia swoich zdolności w języku angielskim poprzez wykonywanie zadań projektowych oraz wymianę informacji
            z rówieśnikami z Włoch, Norwegii oraz Belgii.
            Poprzez udział w projekcie, chcielibyśmy promować nasze tradycje i rozwijać tolerancję w stosunku do innych kultur. Mamy nadzieję, że wysiłek naszych uczniów zaowocuje rozwinięciem ich umiejętności komunikacyjnych oraz nawiązaniem międzynarodowych przyjaźni.
            W tym projekcie udział biorą uczniowie z klasy 6 i 7.

1. Projekt „CASTLES AND ANTIQUE BUILDINGS AROUND THE WORLD” to projekt historyczny, mający na celu propagowanie zabytków kultury w naszej okolicy
            i w naszym kraju.
            Projekt ma na celu nawiązanie współpracy między szkołami partnerskimi oraz upowszechnianie wartości historycznych naszego kraju.
            Uczniowie klasy 4 i 5 naszej szkoły będą współpracować z uczniami ze szkół partnerskich z Włoch, Turcji, Hiszpanii, Grecji, Gruzji, Łotwy i Rumunii.

Opiekunem projektów jest mgr Justyna Czyżyk-Markiewicz