• Z życia biblioteki

•   ROK SZKOLNY 2018/2019

Pasowanie na czytelnikow

04 października 2018r. pierwszoklasiści zostali wpisani w poczet czytelników biblioteki szkolnej.  Podczas uroczystego apelu złożyli ślubowanie czytelnika oraz otrzymali gazetkę "Wieści biblioteczne". Rodzice zaś  odebrali  broszurki informacyjne promujące czytelnictowo i zachecajace do  do ogólnego czytania.

Głośne czytanie

Dnia 28.09.2018 r. w naszej szkole  odbyło się głośne czytanie dla dzieci w ramach ”Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania", ktory przypada 29 września. Uczestnikami spotkania a zarazem wspaniałymi słuchaczami były dzieci  z klasy "0", I, II i III, które z dużym zainteresowaniem wysłuchały fr. książek , które czytały uczennice klas starszych:  Danuta Kurkowska, Joanna Osowska, Kinga Szulfer oraz Paulina Kostrub. Podczas spotkania  członkinie Klubu Asystentów Bibliotecznych zachęcały uczniów do czytania i korzystania z biblioteki szkolnej.

ROK SZKOLNY 2017/2018

Nasze projekty okładek!

Martyna Molska /kl. III G/, Natalia Kostrub / kl. III G / i Karolina Stoltmann /kl. II G / wzięły udział  w powiatowym konkursie na projekt okładki ulubionej  książki organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Bytowie. Konkurs rozstrzygnieto 5 grudnia 2017r. Za wykonane prace uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

Regulamin konkursu czytelniczego  pod hasłem

„Ty też zostań detektywem!

Żeby wziąć udział  w konkursie  należy:

I sposób

1. Przeczytać wybraną  książkę z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” lub „Biuro Detektywistyczne nr 2".
          2. Na podstawie tekstu opracować zestaw 13  pytań związanych z treścią książki:

- 6 pytań zamkniętych ( czyli pytanie i 4 przykładowe odpowiedzi, z których jedna jest poprawna)

- 7 pytań otwartych

3. Zapisać starannie i bezbłędnie na jednej kartce formatu A4 wszystkie pytania, a na drugiej wszystkie poprawne odpowiedzi ( w przypadku zadań otwartych odpowiedzi udziel pełnym zdaniem )

II sposób

1. Opracować krzyżówkę do treści wybranej książki, której hasłem głównym będzie jej tytuł.
          2. Narysować starannie na kartce formatu A4 tę krzyżówkę, a poniżej bezbłędnie  napisać pytania, zagadnienia.
          3. Na odrębnej kartce zapisać poprawne odpowiedzi do  zagadnień z krzyżówki.

Informacje ogólne

- Kartki konkursowe należy podpisać ( imię i nazwisko, klasa ) i dostarczyć do biblioteki szkolnej   do 16 stycznia 2018 r.

-  Każdy  uczeń może wziąć udział w obu formach konkursowych, a nawet opracować listy pytań lub krzyżówki do kilku książek.

- Spośród prac konkursowych komisja wybierze najciekawsze zestawy pytań oraz  pomysłowo wykonane krzyżówki.

- Zwycięzcy otrzymają nagrody, a każdy uczestnik konkursu ocenę cząstkową z języka polskiego               ( 5 bądź 6 – zależnie od zaangażowania ucznia ).

Zapraszam do udziału w konkursie.

Bibliotekarz

Nowości wydawnicze dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Drodzy Czytelnicy! Dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na początku  listopada 2017 r. do naszej biblioteki szkolnej trafiły już pierwsze nowości wydawnicze, częściowo  wybrane przez Was podczas Szkolnych Wyborów Książek. Dokładne tytuły zakupionych książek  można  sprawdzić  bezpośrednio w bibliotece szkolnej. Nasz księgozbiór zostanie  wzbogacony  o książki na łączną kwotę  5 000 zł. Pierwsze opracowane książki trafiły już do czytelników, po kolejne tytuły zapraszam  w grudniu 2017r.

Zostań szkolnym poetą lub pisarzem!

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich miłośników literatury do zaprezentowania własnej tworczości. Jeżeli pragniesz  wyeksponować swój wiersz, opowiadanie, legendę, baśń lub inną  formę wypowiedzi literackiej,  koniecznie  efekt swojej pracy  dostarcz w formie elektronicznej  / lub papieropwej /do szkolnej biblioteki.  Wasza twórczość umieszczona zostanie  na szkolnej stronie internetowej w zakładce "Biblioteka szkolna". Pod koniec roku szkolnego komisja konkursowa nagrodzi najciekawsze teksty. Zachęcam  do włączenia się w tę akcję, która trwa o października 2017r. do maja 2018r.

Kiermasz taniej książki

Ponownie w szkolnej bibliotece odbywa się kiermasz taniej ksiażki, który cieszy się ogromną popularnością głównie wśród uczniów młodszych, co widać na załączonym zdjęciu.

Pasowanie pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej!

29 września 2017r.  w "Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania"  pierwszoklasiści zostali wpisani w poczet czytelników biblioteki szkolnej.  Podczas uroczystego apelu złożyli ślubowanie czytelnika oraz otrzymali gazetkę "Wieści biblioteczne". Uczennica Klubu Asystentów Bibliotecznych przeczytała  zebranym fr. książki "Poznaję świat i kropka" i zachęciła wszystkich  do ogólnego czytania.