Nawigacja

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Przedszkole

Aktualności z przedszkola

11 PAŹDZIERNIKA 2018  - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I STARSZAKA

W tym dniu odbyło się "Pasowanie na przedszkolaka i starszaka". Był to szcególny dzień dla dzieci, które zostały przyjęte do grona przedszkolaków i starszaków. Całą uroczystość uświetniły występy małych artystów. Podczas imprezy dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedzszkolu. Pani Dyrektor dokonała pasowania wielkim, zaczarowanym ołówkiem. Na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał dyplom i mały upominek. Impreza zakończyła się małym poczęstunkiem oraz wspólną zabawą dzieci i rodziców.    

  

 

 


2 PAŹDZIERNIK 2018 - SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

W tym dniu wnaszym przedszkolu gościliśmy górnika pana Bogusława Mura, aby poszerzyć wiadomości o ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Górnik przybył do nas w pełnym galowym umundurowaniu. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie co było dla nich dużą atrakcją spotkania. Górnik wytłumaczył dzieciom jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi. Przedszkoalki chętnie oglądały górniczy mundur oraz wysłuchały opowieści przedstawianych przez górnika. Oczywiście nasz gość pozwolił dzieciom górnicze czako, może w przyszłości ktoś z nich będzie go nośić naprawdę. Spotkanie z Panem Bogusławem dostarczyło nam dużo wiedzy jak i pozytywnych przeżyć i doświadczeń. 

DZIĘKUJEMY!

 

 

 


 

 

27 WRZEŚNIA 2018 - DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W związku z obchodami Dnia Głośnego Czytania w piątek 27 września starsza koleżanka Asia z kl. III gimnazjum promowała czytanie książek. Przeczytała wybrane fragment "Przygód Reksia"  by w ten sposób zachęcić dzieci do słuchania opowiadań czytanych przez rodziców. 

 

 

 


 

 

26 WRZEŚNIA 2018 WYCIECZKA KL. "0" DO STAJNI BARYŁKA

W tym dniu dzieci z klasy "0" pojechały autobusem do stajni "Baryłka" w Zdunowicach. Dla wielu dzieci wizyta w stadninie była pierwszą okazją, aby lepiej poznać konie. Podczas wycieczki każde dziecko miało okazję przejechać się konno, bryczką oraz zostać woźnicą . Atrakcją na zkończenie było samodzielne pieczenie kiełbasek w rozpalonym przez właściciela ognisku. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone oraz pełnie niezapomnianych wrażeń z obcowania z bliska z tymi zwierzętami.  


    

 

 


 

 

21 WRZEŚNIA 2018 - SPRZĄTANIE ŚWIATA

Tego dnia wszyscy uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji sprzątanie świata.W miłej atmosferze pełnej zaangażowania oczyszczaliśmy teren wokół szkoły. Akcja odbyła się w formie zabawy , dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze oraz woda. Cieszyliśmy się, że wspólnie możemy zrobić dobry uczynek i miło spędzić czas. 

                 

 

 

 


                                                           

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im.TOW Gryf Pomorski w Półcznie
    Półczno 1
    77-143 Studzienice
  • 59 82 143 25

Galeria zdjęć