• REGULAMIN LIGII KLAS

REGULAMIN LIGI KLAS

1. Celem Ligi Klas jest zainicjowanie „współzawodnictwa” między klasami naszej szkoły dotyczącego różnych dziedzin życia naszej Szkoły, takich jak: nauka, zabawa, estetyka klasy i szkoły. „Współzawodnictwo”, którego celem jest nie pokonywanie przeciwnika, lecz walka z własnymi słabościami i stawanie się coraz doskonalszym (jako grupa i jako osoba).

2. Klasa, która na końcu roku szkolnego zgromadzi największa ilość punktów wygrywa „rywalizację” i otrzymuje nagrodę.

3. Sposoby, w jakie grupy będą mogły otrzymywać punkty:

A. NAUKA

.Średnia klasy: na końcu pierwszego i drugiego semestru klasy otrzymają punkty za średnie klas – średnią klasy mnożymy razy 100 i otrzymujemy ilość punktów zdobytą przez grupę (np. 4,09*100 = 409 punktów).

B. KONKURSY

Samorząd Uczniowski proponuje konkursy, w których wykazać się swoim talentem ma okazję każdy uczeń. Za udział w konkursie klasa otrzymuje na swoje konto 5 pkt, natomiast za wygraną dodatkowe 25 pkt.

Punktuje się do Ligi Klas również sukcesy ucznia pozaszkolne – I miejsce 50 pkt, II miejsce – 40 pkt, III miejsce – 30 pkt i wyróżnienie 20 pkt.

C. ESTETYKA KLASY/SZKOŁY

1. Porządek w klasie : sprawdzanie następuje jeden raz  w miesiącu; maksymalna liczba punktów, jaką klasa może otrzymać od Komisji to 20 pkt .Porządek w klasie sprawdzają członkowie Samorządu Uczniowskiego.
          2. Gazetka klasowa: ścienna gazetka klasowa powinna być „odświeżana” raz w miesiącu. Raz właśnie w miesiącu niezapowiedzianie gazetkę „obejrzy” i oceni Komisja, która może dać klasie za ten element maksymalnie 25 punktów.

D. INNE

1. Statystyka wypożyczeń w bibliotece szkolnej (raz w miesiącu)
          2. Gazetka na holu (mała dla klas 4-6sp; duża dla klas 7 i 2-3 gim)

D.  MINUSY

1. Jeżeli klasa nie wywiąże się z powierzonych jej zadań, traci punkty w Lidze Klas.

Punkty odejmowane są :

- za brak stroju na imprezach tematycznych (- 5 pkt za jedną osobę)

- za brak gazetki klasowej wykonanej na czas klasie odejmuje sie 5 pkt i wyznacza się kolejny termin wykonania gazetki; w razie nie wykonania gazetki ponownie odejmuje się klasie 30 pkt

- za nie branie uczestnictwa odejmuje się 30 pkt.