Nawigacja

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
 • Dzień ŻYCZLIWOŚCI i UŚMIECHU

   Dzień ŻYCZLIWOŚCI i UŚMIECHU

  Dnia 21 listopada obchodziliśmy Dzień ŻYCZLIWOŚCI! Z tej okazji, każdy życzliwy w naszej szkole otrzymał uśmiechniętego emotikonasmiley,a każda z klas, w formie plakatu, przedstawiła hasła dotyczące życzliwości, które później zawisły na drzwiach poszczególnych sal. Na Ścianie Życzliwości każdy mógł przyczepić 'miłego smsa' do konkretnej osoby, grupy czy też nauczyciela. Natomiast na wszystkich gazetkach korkowych wisiały zrywki z uprzejmymi wiadomościami, które uczniowie przekazywali wybranej osobie.
  Pamiętajmy, że okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!smileysmileysmiley

   

 • Bieg dla Niepodległej

  Bieg dla Niepodległej

  Upamiętniając 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości w miniony piątek w naszej szkole odbył się Bieg dla Niepodległej. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie-od oddziałów przedszkolnych do kL III gimnazjum.(relacja z biegów w albumie fotograficznymyessmiley)

 • 100 lat "NIEPODLEGŁOŚCI"

  100 lat "NIEPODLEGŁOŚCI"

  9 listopada społeczność Szkoły Podstawowej w Półcznie czynnie włączyła się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
  Podczas części artystycznej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły nie zabrakło wierszy i piosenek o treści patriotycznej. Przedstawiono również rys historyczny przybliżający zebranym drogę Polaków do odzyskania wolności. Uroczystość rozpoczęliśmy polonezem w wykonaniu klasy IV. W trakcie apelu o godzinie 11:11, w ramach projektu "Rekord dla Niepodległej", włączyliśmy się do wspólnego odśpiewania 4-zwrotkowego Mazurka Dąbrowskiego.
  Uroczystość ta była piękną lekcją historii w ramach realizacji naszego projektu "Rowerem dla Niepodległej".

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  „ Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” ta myśl Andrzeja Frycza Modrzewskiego przyświecała w tym roku akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

  W poniedziałek  15 października  o godzinie 11-stej zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi spotkali się na sali gimnastycznej, aby uczcić swoje święto.

   

  Pani dyrektor Wioleta Cyra- Bazal przypomniała nam, że święto wszystkich pracowników oświaty obchodzone jest w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, złożyła wszystkim życzenia oraz wręczyła nauczycielom i pracownikom obsługi nagrody z okazji ich święta.

   

  Część artystyczną  przygotowały panie Marta Błaszkowska i Wiesława Szimikowska wraz z  uczniami klas IV i IIIG. Na początek uczennice naszej szkoły wraz z zebranymi na sali pięknie odsiewały Rotę, w ten sposób przypomnieliśmy o 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie uczniowie rozdawali nauczycielom OskaryHonorowego Oskara otrzymała pani Dyrektor.

 • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  4 pażdziernika w szkole Podstawowej im. TOW "Gryf Pomorski" w Półcznie odbyła się długo oczekiwana uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Wszystkie dzieci nie mogły się doczekać chwili stania się pełnoprawnym uczniem. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności wokalnych i recytatorskich uczniowie z łożyli ślubowanie.

  Pani dyrektor bez żadnych wątpliwości zgodziła się, by przyjąć pierwszaki do szkolnej rodziny.

  Najmłodszym nie zabrakło słów wsparcia od starszych kolegów i koleżanek.

 • SPRZĄTANIE   ŚWIATA

  SPRZĄTANIE   ŚWIATA

                  W piątek 21 września, jak co roku, uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Uczniowie wszystkich klas oraz nasi najmłodsi – przedszkolaki aktywnie włączyli się do akcji.

  Posprzątaliśmy teren wokół szkoły, park, a uczniowie starszych klas sprzątali tereny naszej wsi.  Na szczęście pogoda nam dopisała.

 • WYJAZDY DO KINA

  WYJAZDY DO KINA

  W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły odwiedzili kino w Bytowskim Centrum Kultury.

  Uczniowie klas VI- VIII i IIIG we wtorek

  18 września oglądali film

  Dywizjon 303. Historia prawdziwa.

  Dokonania polskich lotników w czasie drugiej wojny światowej wywarły duże wrażenie na widzach.

  26 września uczniowie klas III, IV i V wraz z opiekunami oglądali w kinie  przygody małego wilczka – film pt. Biały Kieł. Również tym razem nasi uczniowie byli pod wrażeniem obejrzanego filmu i chętnie dzielili się swoimi opiniami na temat przygód głównego bohatera

 • WYWIADÓWKA

  WYWIADÓWKA

  Serdecznie zapraszam Rodziców na pierwsze w roku szkolnym 2018/2019 zebranie, które odbędzie się w środę 12 września 2018 r. o godz. 1700. Na zebraniach klasowych rodzice każdej klasy wybiorą rady oddziałowe.                             Serdeczne zapraszamysmiley


 • 03 WRZEŚNIA ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY 2018/2019   

  godz. 800 Msza św.

  godz. 900 - 915Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego - akademia 

       (sala gimnastyczna ZS Półczno)

  Po uroczystej inauguracji spotkanie uczniów z wychowawcami klassmiley


 •  

 • OMNIBUS KLAS I-III SP

  OMNIBUS KLAS I-III SP

  18 czerwca w kl. 1-3 odbył się konkurs "OMNIBUS". Miło nam ogłosić że została nim Agata Żyźniewska z klasy III!  .SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!yessmiley

 • Wycieczka do Berlina i Poczdamu

  Wycieczka do Berlina i Poczdamu

   

    W dniach 11-13 czerwca uczniowie z klas IV- IIIG  wraz z opiekunami brali udział w wycieczce do Berlina i Poczdamu. 11. czerwca po długiej podróży autokarem dotarliśmy do Berlina, tam zobaczyliśmy Reichstag, czyli niemiecki parlament, Bramę Brandenburską, pomnik ofiar holocaustu. Na Alexanderplatz mieliśmy okazję zobaczyć Zegar Światowy- Uranię. Na nocleg wróciliśmy do Polski, spaliśmy w Słubicach.

                  Drugi dzień zaczęliśmy od zwiedzania pięknego miasta- stolicy Brandenburgii – Poczdamu. W tym mieście znajduje się rokokowy pałac Sanssoucci – zbudowano go na życzenie  Fryderyka Wielkiego. Pałac i otaczający go park zrobił na nas ogromne wrażenie.

                  Na koniec została dla nas największa atrakcja wycieczki- wizyta na Wyspie Tropikalnej. Morze, plaża, palmy – to wszystko było przez kilka godzin do naszej dyspozycji, mogliśmy więc pluskać się do woli.

  Na wycieczce poznaliśmy nowe miejsca, bawiliśmy się świetnie oraz mieliśmy okazję porozmawiać w języku niemieckim.

 • "Jak nie czytam, jak czytam"

  "Jak nie czytam, jak czytam"

  8 czerwca już po raz trzeci, uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu czytania w jednym momencie (hasło "Jak nie czytam, jak czytam") Każdy czytał to, na co miał ochotę. Wybór czytanych książek był zróżnicowany, od bajek i wierszy dla dzieci  po książki popularnonaukowe i beletrystyczne dla młodzieży . Akcja miała na celu budowanie pozytywnego wizerunku książki

 • Wycieczka - Park Trampolin

  Wycieczka - Park Trampolin

  Dnia 7 czerwca uczniowie z klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Słupska . Celem wyjazdu był Park Trampolin – jedno z najpopularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie naszego województwa .Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktorów, uczniowie korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenu wypełnionego gąbkami . Pobyt w Parku Trampolin sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił dzieciom, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Następnie uczniowie odwiedzili Multkino, gdzie obejrzeli 3 część filmu pt. "Bella i Sebastian" Na koniec wycieczki głodni i zmęczeni odwiedzili McDonald's .

   

 • Finał Regionalnego Konkursu Recytatorskiego "Ptaki i ptaszki polne"

  Finał Regionalnego Konkursu Recytatorskiego "Ptaki i ptaszki polne"

  6 czerwca w Miastku odbył się finał regionalny konkursu recytatorskiego "Ptaki i ptaszki polne" w kategorii klas VII, II-III gimnazjum.3 miejsce zajęła uczennica klasy II gimnazjum- Joanna Osowska GRATULACJEsmileyyes

 • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"

  Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"

  W 25. Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" nasz uczeń z klasy II SP- Maciej Zander otrzymał nagrodę średnią za bardzo dobry wynik w konkursie. Natomiast Jego koleżanka z klasy- Roksana Bigus otrzymała wyróżnienie  Gratulujemy!smileyyes

 • Gminny Konkurs "OMNIBUS 2018"

  Gminny Konkurs "OMNIBUS 2018"

  5 czerwca odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu "OMNIBUS 2018" w kategoriach klas IV-VI SP oraz VII, II-III gimnazjum.
  Tytuł Gminnego OMNIBUSA w pierwszej kategorii zdobyła Monika Łącka ze Szkoły Podstawowej w Studzienicach, natomiast w drugiej kategorii zwyciężyła Magdalena Druszcz ze Szkoły Podstawowej w Ugoszczy. Wszystkim laureatom gratulujemy .Pozostałym uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach w przyszłym roku

 • Piknik  edukacyjny

  Piknik  edukacyjny

   

                  25 maja odbył się w naszej szkole projekt edukacyjny. Uczniowie podzieleni na grupy przeprowadzali doświadczenia, dzięki którym dowiedzieli się więcej o wybuchających wulkanach. Budowali również obwody elektryczne – szeregowe i równoległe. Nagrywali filmy, które oglądaliśmy potem w zwolnionym tempie. Było dużo śmiechu.

              Oprócz nauki i okazji do sprawdzenia swojej wiedzy podczas pikniku  nie zabrakło zabawy. Pogoda również nam dopisała.

 • Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniow klas II-III

   Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniow klas II-III

  22 maja 2018r.  odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniow klas II-III Mistrzem Ortografii klasy II został Fabian Stormann, uczeń naszej szkoły W starszej klasie Mistrzem została uczennica Szkoły Podstawowej w Studzienicach: Magdalena Chamier- Cieminska 👏Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy, a Mistrzowie wartościowe nagrody. Gratulujemy i do zobaczenia za rok!!

   

 • Szkolny dzień Języków Obcych

  Szkolny dzień Języków Obcych

   

  Dnia 18 maja odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych, w tym roku pod hasłem:

  DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW ?

  Wszyscy chętni  uczniowie mogli zaprezentować się w języku angielskim, niemieckim oraz kaszubskim. Wysłuchaliśmy piosenek w tych językach, legend w języku kaszubskim, a  scenki, które obejrzeliśmy na pewno zachęcą wszystkich do nauki języków obcych.  Uczniowie klasy I wykonali  dla nas taniec  kaszubski.
  Po występach zostały ogłoszone wyniki z Gminnego Konkursu z języka angielskiego oraz niemieckiego. Miło nam ogłosić, że z języka angielskiego uczennica klasy V Zuzanna Szlagowska zajęła I  miejsce, a  Natalia Mysik z klasy VI  miejsce II.

  Z języka niemieckiego III miejsce zdobyła Natalia Płotka!  Gratulujemy!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im.TOW Gryf Pomorski w Półcznie
  Półczno 1
  77-143 Studzienice
 • 59 82 143 25

Galeria zdjęć