Nawigacja

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
 • OMNIBUS KLAS I-III SP

  OMNIBUS KLAS I-III SP

  18 czerwca w kl. 1-3 odbył się konkurs "OMNIBUS". Miło nam ogłosić że została nim Agata Żyźniewska z klasy III!  .SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!yessmiley

 • Wycieczka do Berlina i Poczdamu

  Wycieczka do Berlina i Poczdamu

   

    W dniach 11-13 czerwca uczniowie z klas IV- IIIG  wraz z opiekunami brali udział w wycieczce do Berlina i Poczdamu. 11. czerwca po długiej podróży autokarem dotarliśmy do Berlina, tam zobaczyliśmy Reichstag, czyli niemiecki parlament, Bramę Brandenburską, pomnik ofiar holocaustu. Na Alexanderplatz mieliśmy okazję zobaczyć Zegar Światowy- Uranię. Na nocleg wróciliśmy do Polski, spaliśmy w Słubicach.

                  Drugi dzień zaczęliśmy od zwiedzania pięknego miasta- stolicy Brandenburgii – Poczdamu. W tym mieście znajduje się rokokowy pałac Sanssoucci – zbudowano go na życzenie  Fryderyka Wielkiego. Pałac i otaczający go park zrobił na nas ogromne wrażenie.

                  Na koniec została dla nas największa atrakcja wycieczki- wizyta na Wyspie Tropikalnej. Morze, plaża, palmy – to wszystko było przez kilka godzin do naszej dyspozycji, mogliśmy więc pluskać się do woli.

  Na wycieczce poznaliśmy nowe miejsca, bawiliśmy się świetnie oraz mieliśmy okazję porozmawiać w języku niemieckim.

 • "Jak nie czytam, jak czytam"

  "Jak nie czytam, jak czytam"

  8 czerwca już po raz trzeci, uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu czytania w jednym momencie (hasło "Jak nie czytam, jak czytam") Każdy czytał to, na co miał ochotę. Wybór czytanych książek był zróżnicowany, od bajek i wierszy dla dzieci  po książki popularnonaukowe i beletrystyczne dla młodzieży . Akcja miała na celu budowanie pozytywnego wizerunku książki

 • Wycieczka - Park Trampolin

  Wycieczka - Park Trampolin

  Dnia 7 czerwca uczniowie z klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Słupska . Celem wyjazdu był Park Trampolin – jedno z najpopularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie naszego województwa .Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktorów, uczniowie korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenu wypełnionego gąbkami . Pobyt w Parku Trampolin sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił dzieciom, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Następnie uczniowie odwiedzili Multkino, gdzie obejrzeli 3 część filmu pt. "Bella i Sebastian" Na koniec wycieczki głodni i zmęczeni odwiedzili McDonald's .

   

 • Finał Regionalnego Konkursu Recytatorskiego "Ptaki i ptaszki polne"

  Finał Regionalnego Konkursu Recytatorskiego "Ptaki i ptaszki polne"

  6 czerwca w Miastku odbył się finał regionalny konkursu recytatorskiego "Ptaki i ptaszki polne" w kategorii klas VII, II-III gimnazjum.3 miejsce zajęła uczennica klasy II gimnazjum- Joanna Osowska GRATULACJEsmileyyes

 • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"

  Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"

  W 25. Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" nasz uczeń z klasy II SP- Maciej Zander otrzymał nagrodę średnią za bardzo dobry wynik w konkursie. Natomiast Jego koleżanka z klasy- Roksana Bigus otrzymała wyróżnienie  Gratulujemy!smileyyes

 • Gminny Konkurs "OMNIBUS 2018"

  Gminny Konkurs "OMNIBUS 2018"

  5 czerwca odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu "OMNIBUS 2018" w kategoriach klas IV-VI SP oraz VII, II-III gimnazjum.
  Tytuł Gminnego OMNIBUSA w pierwszej kategorii zdobyła Monika Łącka ze Szkoły Podstawowej w Studzienicach, natomiast w drugiej kategorii zwyciężyła Magdalena Druszcz ze Szkoły Podstawowej w Ugoszczy. Wszystkim laureatom gratulujemy .Pozostałym uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach w przyszłym roku

 • Piknik  edukacyjny

  Piknik  edukacyjny

   

                  25 maja odbył się w naszej szkole projekt edukacyjny. Uczniowie podzieleni na grupy przeprowadzali doświadczenia, dzięki którym dowiedzieli się więcej o wybuchających wulkanach. Budowali również obwody elektryczne – szeregowe i równoległe. Nagrywali filmy, które oglądaliśmy potem w zwolnionym tempie. Było dużo śmiechu.

              Oprócz nauki i okazji do sprawdzenia swojej wiedzy podczas pikniku  nie zabrakło zabawy. Pogoda również nam dopisała.

 • Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniow klas II-III

   Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniow klas II-III

  22 maja 2018r.  odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniow klas II-III Mistrzem Ortografii klasy II został Fabian Stormann, uczeń naszej szkoły W starszej klasie Mistrzem została uczennica Szkoły Podstawowej w Studzienicach: Magdalena Chamier- Cieminska 👏Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy, a Mistrzowie wartościowe nagrody. Gratulujemy i do zobaczenia za rok!!

   

 • Szkolny dzień Języków Obcych

  Szkolny dzień Języków Obcych

   

  Dnia 18 maja odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych, w tym roku pod hasłem:

  DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW ?

  Wszyscy chętni  uczniowie mogli zaprezentować się w języku angielskim, niemieckim oraz kaszubskim. Wysłuchaliśmy piosenek w tych językach, legend w języku kaszubskim, a  scenki, które obejrzeliśmy na pewno zachęcą wszystkich do nauki języków obcych.  Uczniowie klasy I wykonali  dla nas taniec  kaszubski.
  Po występach zostały ogłoszone wyniki z Gminnego Konkursu z języka angielskiego oraz niemieckiego. Miło nam ogłosić, że z języka angielskiego uczennica klasy V Zuzanna Szlagowska zajęła I  miejsce, a  Natalia Mysik z klasy VI  miejsce II.

  Z języka niemieckiego III miejsce zdobyła Natalia Płotka!  Gratulujemy!!!

 • "Ptaki ptaszki polne"

  "Ptaki ptaszki polne"

  Uczniowie naszej szkoły w składzie: Paulinka Chamier Gliszczyńska, Maciej Zander, Agatka Żyźniewska, Aleksandra Tryba, Oliwia Hinc, Zuzanna Szlagowska, Martyna Molska, Danuta Kurkowska i Joanna Osowska godnie reprezentowali naszą szkołę na szczeblu gminnym w konkursie recytatorskim pt. "Ptaki ptaszki polne" w Ugoszczy 🐦 Oto wyniki wposzczegòlnych kategoriach: 
  Klasy I-III: Maciej Zander wywalczył wyróżnienie 👏
  Klasy IV-VI: Zuzia Szlagowska otrzymała wyróżnienie 👏
  Gimnazjum: Martyna Molska -1 miejsce, Joanna Osowska miejsce 3 i wyróżnienie dla Danusi Kurkowskiej 👏
  Wszystkim uczniom serdecznie gratulemy i dziękujemy za udział 👍 Osoby które wywalczyły I, II i III miesce wezmą udział w etapie rejonowym wMiastku na początku czerwca. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów i trzymamy mocno kciuki ✊✊

   

 • WYCIECZKA KLAS I-III sp

  WYCIECZKA KLAS I-III sp

  Dnia 9 maja uczniowie kl.1-3 SP wzięli udział w przedstawieniu teatralnym pt. "Opowieści z Lodowej Krainy" w Kościerzynie. Następnie odwiedzili Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie,w którym urodził się Józef Wybicki, twórca "Mazurka Dąbrowskiego". Dwór otoczony jest pięknym parkiem, w którym rosną piękne drzewa-wśród nich liczący ponad 400 lat Dąb Wybickiego 🌳

  https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f9e/1/16/27a1.png Do teatru również wybrali się nasi najmłodsi, którzy także obejrzeli "Opowieści z Lodowej Krainy"

  Uczniowie klas IV i V obejrzeli spektakl pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem"

   

   

 • Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

   

                 Dnia 8 maja odbył się w naszej szkole apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  Uczniowie klasy VII, pod opieką pani Marty Błaszkowskiej,  zadbali o oprawę muzyczną oraz zainscenizowali krótka scenkę tematyczną, w czasie której przenieśli nas do czasów stanisławowskich i pięknie przedstawili najważniejsze wydarzenia historyczne związane z uchwaleniem naszej pierwszej konstytucji.

   Gratulujemy inwencji i pomysłu !

 • Warsztaty edukacyjne „Człowiek”- z elementami jęz.angielskiego

  Warsztaty edukacyjne „Człowiek”- z elementami jęz.angielskiego
 • TURNIEJ BRD

  TURNIEJ BRD

  W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Studzienicach, odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju jest jak zawsze podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w szczególności bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.  W zmaganiach wzięły udział drużyny ze wszystkich szkół w naszej gminie. Każdą ze szkół reprezentowały czteroosobowe drużyny ze szkoły podstawowej i trzyosobowe z gimnazjum. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązywanie testu składającego się z 35 pytań – przygotowanego przez organizatora oraz jazdę sprawnościową po torze liczącym 8 przeszkód. W wyniku przeprowadzonych eliminacji klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco: I miejsca – w kategorii szkół podstawowych zajęła Szkoła Podstawowa w Studzienicach, II miejsca – Szkoła Podstawowa w Ugoszczy, a III – miejsce – Szkoła Podstawowa w Półcznie. W kategorii gimnazjów: I miejsce – Gimnazjum Ugoszcz, II miejsce – Gimnazjum Studzienice, III miejsce – Gimnazjum Półczno. Indywidualnie spośród uczniów SP najlepiej wypadł Dargas Karol z Półczna i oraz Ciemiński Dawid z Gimnazjum w Ugoszczy - wśród gimnazjalistów.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Gminę Studzience. W etapie powiatowym, Gminę Studzience reprezentować będzie Szkoła Podstawowa ze Studzienic oraz Gimnazjum Ugoszczy.

 • Gminny konkurs z języka niemieckiego oraz angielskiego

  Gminny konkurs z języka niemieckiego oraz angielskiego

  12 kwietnia odbył się Gminny konkurs z języka niemieckiego oraz angielskiego.
  Uczniowie klas 4-6 naszej szkoły oraz szkół w Studzienicach i Ugoszczy zmierzyli się w zadaniach ze słownictwa, gramatyki, kulturoznawstwa oraz czytania ze zrozumieniem poziom skupienia na sali: 100%  Wyniki zostaną ogłoszone wkrótce.

 • Spotkanie z policjantem

  Spotkanie z policjantem

  11 kwietnia odbyło się spotkanie z Policjantami dla klas 4-6 oraz 7 i gimnazjum. W młodszej grupie mówiono o cyberprzemocy, stosowaniu przemocy psychicznej (wyśmiewania, izolowania,wyzywania) oraz przestrzegano przed następstwami używania wyrobów tytoniowych. Natomiast w starszej również o skutkach zażywania dopalaczy.

 • Test Coopera

  Test Coopera

  11 kwietnia po raz pierwszy spróbowaliśmy naszych sił w Teście Coopera, który organizowany był w Borzytuchomiu. Jest to 12 minutowy bieg wytrzymałościowy.Ku naszemu zaskoczeniu, wypadlismy bardzo dobrze.
  Bartosz Flis- 6m-ce
  Maciej Zander-7m-ce
  Największym jednak zaskoczeniem był dla nas Hubert Kosznik, który okazał sie być bezkonkurencyjny, zdobywając tym samym m-ce pierwsze w kategorii klas V-VI. BRAWO HUBERT!!! Brawa również należą się Aleksandrze Genchev ,która reprezentowala dziewczęta w kategorii klas lll-lV
  Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!!!

 • Parchowski Bieg Gryfa

  Parchowski Bieg Gryfa

  Dnia 7 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Parchowskim Biegu Gryfa, który odbył się w ramach Cross Festival. Pogoda szczególnie nam dopisała .Niestety nie zajęliśmy żadnego miejsca na podium, ale głównym założeniem było aktywne spędzenie czasu wolnego. Najlepsze miejsca zdobyli: Hubert Kosznik, Maciej Zander oraz Natalia Kostrub. Warto również podziękować rodzicom, którzy przybyli ze swoimi pociechami i gorąco im kibicowali.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im.TOW Gryf Pomorski w Półcznie
  Półczno 1
  77-143 Studzienice
 • 59 82 143 25

Galeria zdjęć