• Analiza wyników egzaminu ósmoklasisty

Analiza wyników egzaminu ósmoklasisty

Analizując wyniki egzaminu ósmoklasisty duma mnie rozpiera. Opublikowane wyniki wskazują wyraźnie, iż uczniowie naszej szkoły osiągnęli najlepszy wynik z języka angielskiego i matematyki spośród wszystkich szkół w powiecie bytowskim. Szkoły podstawowe w Gminie Studzienice osiągnęły wynik wyższy niż szkoły w powiecie, województwie czy kraju zarówno z języka polskiego, matematyki czy języka angielskiego.

Średni wynik egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego Szkoły Podstawowej w Półcznie wyniósł 80%. Średni wynik szkół w Gminie Studzienice wyniósł 68%. W powiecie bytowskim 56%. Natomiast średnia województwa i kraju to 66%. Porównując pojedyncze wyniki wszystkich szkół podstawowych w powiecie bytowskim  Szkoła Podstawowa w Półcznie osiągnęła najwyższy wynik  80,08%. Wynik szkoły, która osiągnęła drugie miejsce to 77,4%.

Średni wynik egzaminu ósmoklasisty z matematyki Szkoły Podstawowej w Półcznie wyniósł 63%. Średni wynik szkół w Gminie Studzienice wyniósł 58%. W powiecie bytowskim 44%. Natomiast średnia województwa  to 51%, a kraju to 52%.  Szkoły w Gminie Studzienice osiągnęły wynik wyższy niż szkoły w powiecie, województwie czy kraju. Porównując pojedyncze wyniki wszystkich szkół podstawowych w powiecie bytowskim  Szkoła Podstawowa w Półcznie osiągnęła najwyższy wynik  63,38%. Wynik szkoły, która osiągnęła drugie miejsce to 61,6%.

Średni wynik egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego Szkoły Podstawowej w Półcznie wyniósł 71%. Średni wynik szkół w Gminie Studzienice wyniósł 67%. W powiecie bytowskim 58%. Natomiast średnia województwa  to 59%, a kraju to 61%.

Efekty ciężkiej pracy uczniów i nauczycieli mówią same za siebie. Czekamy na wyniki rekrutacji do szkół średnich. Nie zapomnijcie poinformować nas gdzie kontynuujecie naukę.  Mam nadzieję, że dostaniecie się do wymarzonych szkół i będziecie realizować swoje marzenia. Gratulacje!!!

Maria Rychter

• Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu

• W piątek 21 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego oraz pożegnania przedszkola przez starszaków. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz recytatorskie. Pani Dyrektor wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy i nagrody, życząc wszystkim wspaniałych wakacji.

• Zakończenie roku szkolnego

• 21 czerwca odbyło się  uroczyste zakończenie roku szkolnegodla uczniów klas I-VII. To wyjątkowy moment, w którym możemy wspólnie  świętować Wasze sukcesy i osiągnięcia. Każdy z Was zasługuje na ogromne brawa i gratulacje.

Dziękujemy Wam za ten rok pełen wyzwań, za Waszą determinację oraz za wszelkie osiągnięcia, które zdobyliście. Rodzicom oraz nauczycielom dziękujemy za wsparcie i motywację, którą każdego dnia ofiarowaliście naszym uczniom.

Życzymy Wam wszystkim udanych wakacji, pełnych zasłużonego odpoczynku, radości i niezapomnianych przygód  Wykorzystajcie ten czas na regenerację sił oraz na realizację swoich pasji i marzeń.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

• Zakończenie roku kl. VIII

• 20 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas ósmych. Hasłem przewodnim uroczystości były słowa: "Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."

Akademia rozpoczęła się od przekazania sztandaru uczniom klasy VII. Następnie Absolwenci, z wielką elegancją i gracją zatańczyli tradycyjnego poloneza wzbudzając podziw zgromadzonej publiczności . Podczas ceremonii nie zabrakło również podziękowań dla nauczycieli, wychowawców i rodziców, którzy wspierali uczniów przez cały okres ich nauki w szkole podstawowej. Absolwenci wręczyli upominki, wyrażając swoją wdzięczność za trud włożony w ich edukację i wychowanie.

Na koniec uroczystości siódmoklasiści pożegnali starszych kolegów, życząc im pomyślności i dalszych sukcesów w kolejnych etapach edukacji.

Atmosfera była pełna emocji, a wspomnienia z tego dnia na pewno na długo pozostaną w naszych sercach.