• “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

• Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji: 29.09.2023 r. – 03.10.2023 r. – do godz. 19.00

Miejsce Akcji: Szkoła Podstawowa w Półcznie – przy składzie węgla

PARTNERZY  AKCJI :

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

• DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

To czas świetnej zabawy i integracji wszystkich uczniów. W tym roku klasy 1-3 wzięły udział w rozgrywkach sportowych.  Każda z klas udała się do swojej sali, gdzie uczniowie tworzyli plakaty pt. „Bulwa w innym (śmiesznym) wydaniu”.

Klasy 4-8 przygotowały pokaz mody Farmera, po czym zaprezentowały wylosowany wcześniej układ taneczny, porywając całą szkołę do tańca . Następnie uczniowie wzięli udział w wyścigach rzędów oraz quizie wiedzowym. W nagrodę wszystkie klasy otrzymały z rąk Pani Dyrektor vouchery. Ogromne brawa należą się przedstawicielom klas VIII, którzy z zaangażowaniem włączyli się w organizację i przeprowadzenie imprezy oraz uczniom, którzy pomagali przy wystroju szkoły na ten dzień.

• Biegi przełajowe w Studzienicach

• Sobotni poranek (23 września) aż 33 uczniów naszej szkoły spędziło bardzo aktywnie podczas XVII Studzienickiego Biegu Przełajowego

Dla wielu z nich był to debiut np. dla Natalki Lang z przedszkola, która po raz pierwszy spróbowała swoich sił i zajęła trzecie miejsce

Wszystkim, którzy postanowili spróbować swoich sił i aktywnie spędzić czas wolny, serdecznie gratulujemy.

Osoby wyróżnione:

3m Natalia Lang

3m Albert Hapka

4m Patrycja Szlagowska

6m Madzia Genchew

• Wybory do samorządu szkolnego

• W piątek 15 września 2023 r. odbyły się uzupełniające wybory do Samorządu Uczniowskiego.Każdy uczeń oddał swój głos na karcie wyborczej na trzech kandydatów.W skład samorządu weszły:

Liwia Rutkowska Lipińska -kl.VII,

Joanna Kosznik kl.V,

Mary Mura - kl.IV.

W tym roku szkolnym 2023/2023 funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego będzie pełnić

Ewelina Kaszubska.Gratulujemy.

• Dzień bez plecaka

• Dzień bez plecaka to wyjątkowa akcja, która zagościła już w wielu polskich szkołach

22 września kreatywnością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka mogli wykazać się uczniowie naszej szkoły

• Dzień przedszkolaka

• Jak co roku, 20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

W tym dniu nie zabrakło dobrej zabawy, wielu atrakcji oraz licznych niespodzianek dla naszych najmłodszych

• "Sprzątanie świata"

•  15 września 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w corocznej akcji "Sprzątania Świata"zorganizowanej w tym roku pod hasłem "Sprzątanie świata łączy ludzi"

Każda z klas, pod opieką wychowawców, udała się w wyznaczone miejsca wokół szkoły oraz najbliższe okolice naszej pięknej wsi.

Pamiętajmy, aby zawsze dbać o czystość naszej planety.

• Sprzątanie świata przedszkole

• Tradycyjnie jak co roku nasze przedszkolaki brały udział w akcji ,,Sprzatanie Świata". Otrzymały gumowe rękawiczki, worki na śmieci oraz chusty odblaskowe. Wszystko odbyło się w formie  zabawy. Dzieci dowiedziały się jak należy  dbać o naszą planetę

• WYWIADÓWKA

• wtorek 19 września 2023 r.

godz. 1600 - spotkanie z rodzicami przedszkolaków

godz. 1700 - spotkanie z rodzicami uczniów SP

zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie w nowym roku szkolnym.

Dyrektor szkoły Maria Rychter

Wicedyrektor szkoły Justyna Borzyszkowska

• NARODOWE CZYTANIE

• Dnia 8.09.2023r uczniowie kl. VI-VIII włączyli się w akcję "Narodowego czytania".Pod pilnym okiem polonistek przygotowali fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej pt: "Nad Niemnem".Wszystkim uczniom dziękujemy za aktywne włączenie się do tegorocznej akcji.

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024

• „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie”.

Po słonecznych wakacjach przyszła pora na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024.

Podczas inauguracji odbyło się  pasowanie  pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej.

Uczniów, rodziców oraz nauczycieli powitała nowa Pani Dyrektor - Maria Rychter.

Życzymy wszystkim, aby był to rok pełen nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień.  Niech zdobyta wiedza otwiera Wam drzwi do spełniania marzeń i wyrażania siebie.