• WAKACJE 2023 czas zacząć!

• Dnia 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po odśpiewaniu hymnu pani Dyrektor Justyna Borzykowska podziękowała nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom za cały rok pracy. Nagrodziła uczniów, którzy w minionym roku wyróżnili się pod względem nauki, zachowania, a także zdobyli wiele nagród w konkursach i zawodach na różnych poziomach- szkolnym, gminnym, powiatowym, wojewódzkim, a także ogólnopolskim. Wszystkim naszym uczniom życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

• Zakończenie, 8 klasa

• "Jutro popłyniemy daleko,

jeszcze dalej niż te obłoki..."

Te słowa K. I. Gałczyńskiego przyświecały naszym ósmoklasistom podczas uroczystości ukończenia szkoły podstawowej. Akademia rozpoczęła się przekazaniem sztandaru uczniom klasy VII. Następnie Absolwenci przepięknie zatańczyli Poloneza i podziękowali zarówno dyrektorom, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły, jak i swoim rodzicom. Nie obyło się bez łez i wzruszeń. Na koniec uzniowie klasy VII w humorystyczny sposób pożegnali swoich kolegów. Po zakończeniu części artystycznej rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście udali się na poczęstunek przygotowany w Wiejskim Ośrodku Kultury.

Dla uczniów klasy VIII zakończył się właśnie pewien etap w ich życiu. Wielu z nich pójdzie w swoją stronę, zaczynając nowe życie w wybranej przez siebie szkole ponadpodstawowej. Od tej chwili czekają ich nowe wyzwania. Każdy z Ósmoklasistow współtworzył naszą szkołę, sprawiał, że jest ona właśnie taka, a nie inna. Każdy z nich zostawia tu kawałek siebie. Każdy z nich kawałek naszej szkoły zabiera też ze sobą - na całe życie.

Nie mówimy żegnajcie, mówimy... do zobaczenia

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczynamy mszą św. o godz. 800 w kościele pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Półcznie.

Po mszy ( godz. 900) zapraszamy wszystkich na salę gimnastyczną do szkoły, gdzie nastąpi rozdanie świadectw.

• Wycieczka przedszkolaków do parku zabaw "Honolulu"

• 5 czerwca nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do parku zabaw ,,Honolulu" w Chojnicach.  Na dzieci czekało wiele atrakcji tj. baseny z kulkami , labirynty, trampoliny, zjeżdżalnie itp. Każdy miał okazję zasiać własną roślinkę oraz pobawić się z Marshallem z Psiego Patrolu. To magiczne miejsce do rozwijania różnorodnych sprawności. Nie można było w tym dniu zapomnieć o odwiedzinach restauracji Mc Donald.Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.

• dzień dziecka

• 1 czerwiec to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka. Dla dzieci z naszego Przedszkola panie przygotowały wiele atrakcji, między innymi: robienie tatuaży, puszczanie baniek, rysowanie kredą, oraz konkurencje sportowe. Wszystkie dzieci otrzymały lody.Zmęczone ale szczęśliwe wróciły do przedszkola gdzie czekał na nie słodki upominek. Dodatkowo 2 czerwca na dzieci czekała niespodzianka w postaci dmuchańców, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Zabawa była wyśmienita.

• dzień matki

• W środę 31.05 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Rodziny. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały występ artystyczny dla swoich mam i tatusiów. Na sali gimnastycznej każda z grup zaprezentowała się przed zgromadzoną publicznością. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły dla swoich rodziców oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Po występach mamusie i tatusiowie nagrodzili małych artystów gromkimi brawami.