• Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”za nami.

W turnieju wzięli udział uczniowie z trzech szkół  Gminy Studzienice. Reprezentanci naszej szkoły wykazali się ogromną wiedzą z zakresu tematyki p/poż. i zajęli czołowe miejsca zarówno w teście pisemnym jak i ustnym.

I grupa wiekowa (klasy I - IV)

I m - Wiktor Rudnik

II m - Zofia Styp-Rekowska

II grupa wiekowa (klasy V-VIII)

I m - Maciej Niklas II m - Fabian Stormann

Gratulacje!

Uczestnicy, którzy zajęli I miejsca, czyli Wiktor i Maciej będą reprezentowali Gminę Studzienice w eliminacjach powiatowych OTWP 21 kwietnia.

Już teraz życzymy im powodzenia

• konkurs Macmillan Primary School Tournament

• Dnia 28 marca 2023r. w SP w Pomysku Wielkim odbył się konkurs Macmillan Primary School Tournament, sprawdzający wiedzę z języka angielskiego Po eliminacjach szkolnych, do tego etapu dostali się: Joanna Kosznik i Bartosz Jakubek z klasy 4 oraz Roksana Bigus i Maciej Zander z klasy 7. Cała czwórka dała z siebie wszystko, jednak nie udało im się stanąć na podium. Gratulujemy i życzymy zapału do dalszej pracy oraz udziału w kolejnych zmaganiach- już za rok kolejna próba!

• Pierwszy Dzień Wiosny

• Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole był nie tylko wyjątkowy i kolorowy, ale również obfitował w moc atrakcji. Nie zabrakło fantastycznych przebrań. Każda z klas zaprezentowała się w innym stylu:

klasa 4- farmerzy,

klasa 5- kolorowe piżamy,

klasa 6- dzieci kwiaty,

klasa 7- małe dzieci,

klasa 8- metalowcy.

Cudownie bawiliśmy się podczas występów MINI PLAYBACK SHOW oraz FAMILIADY przygotowanej przed uczniów klasy 8. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• XVI POWIATOWYM FESTIWALU PIOSENKI SZKOLNEJ W PARCHOWIE

• Serdeczne podziękowania dla naszych uczennic – Kingi Depka – Prądzyńskiej, Hani Zander,
            Dominiki Jakubek i Ani Góra za udział w XVI POWIATOWYM FESTIWALU PIOSENKI SZKOLNEJ
            W PARCHOWIE. Szczególne Gratulacje dla Kingi i Dominiki za występy, które doceniło jury, przyznając
            obu dziewczynom wyróżnienie. W tym roku festiwal cieszył się nieprawdopodobnym
            zainteresowaniem – brało w nim udział niemal 100 uczniów (w czterech kategoriach wiekowych)
            z całego powiatu bytowskiego. Występy młodych solistów sprawiły, że cały dzień był wyjątkowy -
            wypełniony piękną muzyką, pozytywnymi emocjami, szczególnymi przeżyciami i bardzo, bardzo miłą
            atmosferą, o którą zadbali zarówno Uczestnicy, jak i Organizatorzy tego spotkania.

• finał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce

• Drużyna chłopców z klas 7 i 8 wzięła dziś udział w finale powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce. Naszymi rywalami była drużyna z SP2 Bytów, SP2 Miastko oraz Borzytuchomia. Po ambitnej walce naszych uczniów, niewiele brakowało aby znaleźć się na podium. Niestety ostatecznie zmagania zakończyliśmy na 4 m-cu. Warto jednak pochwalić chłopców za ambitną walkę do samego końca. Gratulujemy również bezkonkurencyjnym zwycięzcom z SP2 Bytów i życzymy powodzenia w półfinałach wojewódzkich.

Skład drużyny:

Bartosz Data

Maciej Zander

Franek Błaszkowski

Jan Szlagowski

Szymon Rajnhold

Maksymilian Siluta

Fabian Omelański

Bartosz Prądzyński

Andrzej Weilandt

• "Nocy Nauki"

• W piątek 17 marca 2023r.  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w "Nocy Nauki" zorganizowanej przez Liceum Ogólnokształcące w Bytowie. Nasi mali naukowcy brali udział w konkursie szachowym oraz w konkursie układania kostki Rubika na czas. Uczestniczyli w warsztatach chemicznych, układali matematyczne origami, projektowali i wykonywali własne plakietki. Próbowali także swoich sił w grach planszowych, strategicznych i komputerowych.        Tę noc nauki zakończyliśmy  o godz.23.00. Zabawa to najlepsza forma nauki.

• ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI NA  RZECZ  POMOCY  DZIECIOM  AFRYKI

Chętne osoby proszę o wykonanie Palemek Wielkanocnych

Dzieci z Koła Misyjnego przy Parafii W.N.M.P. w Gryficach rozprowadzą je wśród wiernych w Niedzielę Palmową. Uzyskane środki zostaną przekazane na rzecz Floridy  dziewczyny ze zdjęcia, która studiuje ortopedię w Keni.

Dziękuję za pomoc.

s. Henryka Mirosława Stachlewicz

Gryfice, 27.02.2023

W odpowiedzi na zaproszenie do udziału w kampanii na rzecz pomocy dzieciom Afryki                               ,,Palma dla Afryki” organizujemy w naszej szkole akcję  pod hasłem

,,Podziel się swoją radością”

Zachęcamy do  wspólnego, być może rodzinnego,  wykonania palm wielkanocnych, okraszonych radością, zrozumieniem i szlachetną bezinteresowną pomocą.

Przekazane do sprzedaży palmy przemienią się w radość młodej dziewczyny – Floridy (mieszkającej i studiującej                            w Kenii), pomogą Jej zrealizować marzenia, skończyć szkołę                          i zbudować własną przyszłość.

/Załączamy plakat/

Informacje dotyczące wykonania palm:

-  max. długość 60 cm,

- dowolna technika wykonania,

- termin: do 20 marca 2023 roku,

- miejsce zbiórki: sala nr 5

Koordynatorzy: Bernadeta Myszk

Justyna Borzyszkowska

• Dzień Języków Obcych

• 28 lutego 2023r. - po raz kolejny - odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. 🇬🇧🇩🇪 Celem spotkania było zwrócenie uwagi uczniów na korzyści wynikające ze znajomości języków obcych. Uczestnicy mogli zaprezentować scenki, dialogi, wiersze i piosenki w języku angielskim, niemieckim i kaszubskim. Dodatkową atrakcją był quiz muzyczny dla wszystkich uczestników spotkania oraz drobne upominki rzeczowe.

• 10 lutego 2023r. obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka.

Cudownym przeżyciom i wzruszeniom nie było końca...Wnuczęta przygotowały wzruszające wiersze, piosenki, tańce oraz moc życzeń i podarunków.

Dziękujemy za przemiłe słowa i niezapomniane chwile.

Składamy serdeczne życzenia pomyślności i uśmiechu na każdy dzień.