• SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

• Znamy już wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2021/2022 organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Uczennica klasy VIII -  Kinga Prądzińska znalazła się w gronie 19 uczniów województwa pomorskiego, którzy uzyskali tytuł Laureata Konkursu.

Uczeń klasy V – Adrian Smętek zdobył tytuł Finalisty Konkursu.

Kinga i Adrian musieli wykazać się znajomością języka niemieckiego na poziomie znacznie wykraczającym poza podstawę programową, ale także wiedzą geograficzną i realioznawczą o państwach niemieckiego obszaru językowego.

Tytuł Laureata zwalnia Kingę z trzeciej części egzaminu ósmoklasisty, z której automatycznie otrzymuje maksymalny wynik. Ponadto daje jej pierwszeństwo przyjęcia do wybranej przez siebie szkoły ponadpodstawowej.

Uczniów do Konkursu przygotowywała Wiesława Szimikowska.